Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Wójt Gminy Malanów przypomina rolnikom o obowiązku sporządzenia spisu stanu stada zwierząt gospodarskich za 2017 rok

Wójt Gminy Malanów przypomina rolnikom o obowiązku sporządzenia spisu stanu stada zwierząt gospodarskich za 2017 rok

Wójt Gminy Malanów przypomina rolnikom o obowiązku sporządzenia spisu stanu stada zwierząt gospodarskich za 2017 rok

Wójt Gminy Malanów informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (j. t. Dz. U. z 2015 r. poz. 1172 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2016 r., poz. 1605 z późn. zm.) posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, świń, kóz i owiec) jest zobowiązany do dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada – co najmniej raz na 12 miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia każdego roku. Spis stanu stada sporządza się oddzielnie dla każdego gatunku zwierzęcia (bydło, świnie, owce, kozy).

Spis stanu stada za rok 2017 należy obowiązkowo sporządzić i złożyć w terminie 7 dni od daty przeprowadzenia spisu w Biurze Powiatowym ARiMR w Turku. Niedopełnienie obowiązku zagrożone jest karą grzywny.

Druki do wypełnienia są dostępne w siedzibie biura powiatowego oraz na stronie internetowej ARiMR

http://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/spis-stanu-stada-bydla-owiec-koz-swin.html

MKor


Pozostałe aktualności