Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Gmina Malanów przystąpiła do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Gmina Malanów przystąpiła do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Gmina Malanów przystąpiła do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Podczas obrad XXXII sesji Rady Gminy w Malanowie, radni podjęli uchwałę o przystąpieniu Gminy Malanów do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Stowarzyszenie działa od 1991 roku i jest jedną z największych regionalnych organizacji jednostek samorządu terytorialnego. W chwili obecnej skupia 106 gmin i 13 powiatów z terenu Wielkopolski. Członkami stowarzyszenia są m.in. Poznań, Kalisz, Konin, Ostrów Wielkopolski. Z terenu naszego powiatu do stowarzyszenia należą Tuliszków oraz miasto Turek. Działania Stowarzyszenia poprzez wspieranie działań podejmowanych przez społeczności lokalne i jednostki samorządu terytorialnego przyczyniają się do wzrostu znaczenia Wielkopolski na tle kraju i Europy. SGiPW stanowi również forum wymiany doświadczeń i inicjatyw skierowanych na rozwój naszego regionu. Do podstawowych zadań stowarzyszenia należy m.in:  reprezentowanie interesów wielkopolskich gmin i powiatów na forum krajowym i europejskim, inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć w dziedzinach społeczno – gospodarczych, prowadzenie działalności doradczej i szkoleniowej dla zrzeszonych gmin i powiatów.

Wielkość oraz szeroki zakres działań Stowarzyszenia sprawia, że członkostwo w tym podmiocie może przynieść wiele korzyści Gminie Malanów.

Podjęta przez radnych uchwała wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2018 r.

źródło: www.sgipw.wlkp.pl/

DM


Pozostałe aktualności